Praca w Anglii niesie ze sobą wiele korzyści, a legalne zatrudnienie wiąże się z płaceniem podatków. Jeśli została Ci potrącona zbyt duża kwota za pracę w Anglii, możesz starać się o zwrot podatku z Wielkiej Brytanii. Warto rozliczyć podatek i starać się o zwrot nadpłaconego podatku, ponieważ Anglia to kraj, w którym Polacy często otrzymują zwrot podatku. Komu należy się zwrot podatku z Anglii, jakie są terminy oraz dlaczego warto ubiegać się o zwrot podatku z Anglii?

Zwrot podatku z Anglii

Skorzystaj z usług Tax-Pol i otrzymaj pieniądze, które Ci się należą.

Nie wiesz, czy przysługuje Ci zwrot podatku? Anglia ma inny system podatkowy niż Polska, ale mimo to, pracując legalnie w UK, masz możliwość ubiegania się o zwrot podatku. Co ważne, rok podatkowy w Anglii nie jest równoznaczny z rokiem kalendarzowym. Pamiętaj więc, że starając się o zwrot podatku, rok podatkowy w Wielkiej Brytanii trwa od 6 kwietnia do 5 kwietnia przyszłego roku.

Ponadto, podatek dochodowy w Anglii musisz rozliczyć we wskazanym terminie. Dlaczego? Jeśli tego nie zrobisz, angielski urząd skarbowy, czyli HM Revenue Customs, nałoży na Ciebie karę pieniężną! Minimalna kwota to aż 100 funtów brytyjskich. Jeśli złożysz wszystkie wymagane dokumenty na czas, a urząd skarbowy przyzna nadpłatę, to pozostaje czekać na zwrot podatku w Wielkiej Brytanii, który trwa od 3 do 4 miesięcy.

Kiedy przysługuje zwrot podatku z Anglii?

Legalna praca w Wielkiej Brytanii wiąże się z odprowadzaniem przez Twojego pracodawcę podatków. Nadpłata podatku w Anglii może się pojawić, gdy nie przekroczyłeś kwoty wolnej od podatku. Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii przysługuje Ci także wtedy, gdy byłeś zatrudniony u przynajmniej dwóch różnych pracodawców, a któryś z nich używał niewłaściwego kodu podatkowego.

O zwrot podatku możesz się starać także wtedy, gdy zmieniła się Twoja sytuacja zawodowa, np. założyłeś własną działalność gospodarczą. Dodatkowo, jeśli zatrudniłeś się w trakcie trwającego roku podatkowego, a następnego dnia zaczyna się nowy rok podatkowy, to bardzo możliwe, że należy Ci się zwrot podatku. Przypomnijmy, że koniec roku podatkowego to 5 kwietnia, a nie 31 grudnia.

Przydatne informacje!
Informacje na temat rozliczenia podatku z Anglii czy ubiegania się o zwrot podatku z Wielkiej Brytanii znajdziesz m. in. na stronie http://www.gov.uk/ i na oficjalnej stronie HM Revenue & Customs, czyli www.hmrc.gov.uk. Jeśli nie masz czasu, aby zapoznać się szczegółowo z procedurą ubiegania się o zwrot podatku, wybierz firmę, która od wielu lat świadczy usługi z zakresu rozliczenia i zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii. Doświadczeni agenci Tax-Pol chętnie pomogą odzyskać nadpłacony podatek, a w razie potrzeby, nawiążą kontakt z angielskim urzędem skarbowym.

Pieniądze z podatku – Anglia i Wielka Brytania

W Wielkiej Brytanii składki na ubezpieczenie społeczne, czyli tzw. Ni – National Insurance, są zależne od dochodów firmy. Przedsiębiorstwo, które nie osiąga wystarczających dochodów, jest zwolnione z obowiązku płacenia podatku w Anglii, co przekłada się na zarobki pracowników. Chcesz starać się o zwrot nadpłaconego podatku? Anglia to kraj, w którym wielu Polaków otrzymuje pieniądze z podatku.